Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR390
Part No.:
RSMF1JTR390
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR390.pdf
Description:
RES 0.39 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
390 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR390.pdf
1. How to order RSMF1JTR390 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR390 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR390?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR390.
Image RSMF1JTR390
Part Number RSMF1JTR390
Product Status Active
Resistance 390 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)