Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR360
Part No.:
RSMF1JTR360
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR360.pdf
Description:
RES 0.36 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
360 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR360.pdf
1. How to order RSMF1JTR360 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR360 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR360?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR360.
Image RSMF1JTR360
Part Number RSMF1JTR360
Product Status Active
Resistance 360 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)