Stackpole Electronics Inc RSMF1JT750K
Part No.:
RSMF1JT750K
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT750K.pdf
Description:
RES 750K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
750 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT750K.pdf
1. How to order RSMF1JT750K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT750K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT750K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT750K.
Image RSMF1JT750K
Part Number RSMF1JT750K
Product Status Active
Resistance 750 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)