Stackpole Electronics Inc RSMF1JT6K80
Part No.:
RSMF1JT6K80
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT6K80.pdf
Description:
RES 6.8K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT6K80.pdf
1. How to order RSMF1JT6K80 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT6K80 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT6K80?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT6K80.
Image RSMF1JT6K80
Part Number RSMF1JT6K80
Product Status Active
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)