Stackpole Electronics Inc RSMF1JT680R
Part No.:
RSMF1JT680R
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT680R.pdf
Description:
RES 680 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT680R.pdf
1. How to order RSMF1JT680R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT680R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT680R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT680R.
Image RSMF1JT680R
Part Number RSMF1JT680R
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)