Stackpole Electronics Inc RSMF1JT4R30
Part No.:
RSMF1JT4R30
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT4R30.pdf
Description:
RES 4.3 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
4.3 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT4R30.pdf
1. How to order RSMF1JT4R30 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT4R30 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT4R30?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT4R30.
Image RSMF1JT4R30
Part Number RSMF1JT4R30
Product Status Active
Resistance 4.3 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)