Stackpole Electronics Inc RSMF1JT3R60
Part No.:
RSMF1JT3R60
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT3R60.pdf
Description:
RES 3.6 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
3.6 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT3R60.pdf
1. How to order RSMF1JT3R60 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT3R60 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT3R60?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT3R60.
Image RSMF1JT3R60
Part Number RSMF1JT3R60
Product Status Active
Resistance 3.6 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)