Stackpole Electronics Inc RSMF1JT3K90
Part No.:
RSMF1JT3K90
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT3K90.pdf
Description:
RES 3.9K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
3.9 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT3K90.pdf
1. How to order RSMF1JT3K90 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT3K90 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT3K90?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT3K90.
Image RSMF1JT3K90
Part Number RSMF1JT3K90
Product Status Active
Resistance 3.9 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)