Stackpole Electronics Inc RSMF1JT390R
Part No.:
RSMF1JT390R
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT390R.pdf
Description:
RES 390 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
390 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT390R.pdf
1. How to order RSMF1JT390R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT390R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT390R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT390R.
Image RSMF1JT390R
Part Number RSMF1JT390R
Product Status Active
Resistance 390 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)