Stackpole Electronics Inc RSMF1JT30K0
Part No.:
RSMF1JT30K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT30K0.pdf
Description:
RES 30K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
30 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT30K0.pdf
1. How to order RSMF1JT30K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT30K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT30K0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT30K0.
Image RSMF1JT30K0
Part Number RSMF1JT30K0
Product Status Active
Resistance 30 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)