Stackpole Electronics Inc RSMF1JT300R
Part No.:
RSMF1JT300R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT300R.pdf
Description:
RES 300 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RSMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT300R.pdf
1. How to order RSMF1JT300R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT300R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT300R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT300R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RSMF1JT300R
Part Number RSMF1JT300R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 300 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)