Stackpole Electronics Inc RSMF1JT300K
Part No.:
RSMF1JT300K
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT300K.pdf
Description:
RES 300K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT300K.pdf
1. How to order RSMF1JT300K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT300K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT300K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT300K.
Image RSMF1JT300K
Part Number RSMF1JT300K
Product Status Active
Resistance 300 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)