Stackpole Electronics Inc RSMF1JT200K
Part No.:
RSMF1JT200K
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT200K.pdf
Description:
RES 200K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT200K.pdf
1. How to order RSMF1JT200K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT200K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT200K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT200K.
Image RSMF1JT200K
Part Number RSMF1JT200K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 200 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)