Stackpole Electronics Inc RSMF1JT1R80
Part No.:
RSMF1JT1R80
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT1R80.pdf
Description:
RES 1.8 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
1.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT1R80.pdf
1. How to order RSMF1JT1R80 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT1R80 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT1R80?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT1R80.
Image RSMF1JT1R80
Part Number RSMF1JT1R80
Product Status Active
Resistance 1.8 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)