Stackpole Electronics Inc RSMF1JT1K10
Part No.:
RSMF1JT1K10
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT1K10.pdf
Description:
RES 1.1K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
1.1 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT1K10.pdf
1. How to order RSMF1JT1K10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT1K10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT1K10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT1K10.
Image RSMF1JT1K10
Part Number RSMF1JT1K10
Product Status Active
Resistance 1.1 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)