Stackpole Electronics Inc RSMF1JT18K0
Part No.:
RSMF1JT18K0
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT18K0.pdf
Description:
RES 18K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
18 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT18K0.pdf
1. How to order RSMF1JT18K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT18K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT18K0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT18K0.
Image RSMF1JT18K0
Part Number RSMF1JT18K0
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 18 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)