Stackpole Electronics Inc RSMF1JT180K
Part No.:
RSMF1JT180K
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT180K.pdf
Description:
RES 180K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
180 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT180K.pdf
1. How to order RSMF1JT180K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT180K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT180K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT180K.
Image RSMF1JT180K
Part Number RSMF1JT180K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 180 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)