Stackpole Electronics Inc RSMF1JT15R0
Part No.:
RSMF1JT15R0
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT15R0.pdf
Description:
RES 15 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
15 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT15R0.pdf
1. How to order RSMF1JT15R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT15R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT15R0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT15R0.
Image RSMF1JT15R0
Part Number RSMF1JT15R0
Product Status Active
Resistance 15 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)