Stackpole Electronics Inc RSMF1JT150R
Part No.:
RSMF1JT150R
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT150R.pdf
Description:
RES 150 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT150R.pdf
1. How to order RSMF1JT150R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT150R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT150R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT150R.
Image RSMF1JT150R
Part Number RSMF1JT150R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)