Stackpole Electronics Inc RSMF1JT110R
Part No.:
RSMF1JT110R
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT110R.pdf
Description:
RES 110 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
110 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JT110R.pdf
1. How to order RSMF1JT110R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JT110R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JT110R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JT110R.
Image RSMF1JT110R
Part Number RSMF1JT110R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 110 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)