Stackpole Electronics Inc RSMF1JAR680
Part No.:
RSMF1JAR680
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JAR680.pdf
Description:
RES 0.68 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
680 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JAR680.pdf
1. How to order RSMF1JAR680 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JAR680 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JAR680?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JAR680.
Image RSMF1JAR680
Part Number RSMF1JAR680
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSMF
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Resistance 680 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)