Stackpole Electronics Inc RSMF1JA200R
Part No.:
RSMF1JA200R
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JA200R.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JA200R.pdf
1. How to order RSMF1JA200R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JA200R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JA200R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JA200R.
Image RSMF1JA200R
Part Number RSMF1JA200R
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)