Stackpole Electronics Inc RSMF1JA1R20
Part No.:
RSMF1JA1R20
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JA1R20.pdf
Description:
RES 1.2 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
1.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JA1R20.pdf
1. How to order RSMF1JA1R20 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JA1R20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JA1R20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JA1R20.
Image RSMF1JA1R20
Part Number RSMF1JA1R20
Product Status Active
Resistance 1.2 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)