Stackpole Electronics Inc RNV14JTL2M70
Part No.:
RNV14JTL2M70
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNV14JTL2M70.pdf
Description:
RES 2.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RNV
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
2.7 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RNV14JTL2M70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNV14JTL2M70 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNV14JTL2M70?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNV14JTL2M70.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNV14JTL2M70
Part Number RNV14JTL2M70
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNV
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 2.7 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)