Vishay Dale RNR65H1400BRRSL
Part No.:
RNR65H1400BRRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 140 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
140 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
1. How to order RNR65H1400BRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNR65H1400BRRSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNR65H1400BRRSL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNR65H1400BRRSL
Part Number RNR65H1400BRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 140 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)