Stackpole Electronics Inc RNMF12FBD680R
Part No.:
RNMF12FBD680R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNMF12FBD680R.pdf
Description:
RES 680 OHM 1% 1/2W AXIAL
Series:
RNMF
Packaging:
Bulk
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNMF12FBD680R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNMF12FBD680R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNMF12FBD680R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNMF12FBD680R.
Image RNMF12FBD680R
Part Number RNMF12FBD680R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNMF
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 680 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)