Stackpole Electronics Inc RNMF12FBC332R
Part No.:
RNMF12FBC332R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRNMF12FBC332R.pdf
Description:
RES 332 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RNMF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RNMF12FBC332R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNMF12FBC332R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNMF12FBC332R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNMF12FBC332R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RNMF12FBC332R
Part Number RNMF12FBC332R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RNMF
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 332 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)