Stackpole Electronics Inc RNF18FBD82K5
Part No.:
RNF18FBD82K5
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF18FBD82K5.pdf
Description:
RES 82.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
82.5 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Datasheet:
1. How to order RNF18FBD82K5 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF18FBD82K5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF18FBD82K5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FBD82K5.
Image RNF18FBD82K5
Part Number RNF18FBD82K5
Product Status Active
Resistance 82.5 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)