Stackpole Electronics Inc RNF18FBD681R
Part No.:
RNF18FBD681R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF18FBD681R.pdf
Description:
RES 681 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Datasheet:
1. How to order RNF18FBD681R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF18FBD681R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF18FBD681R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FBD681R.
Image RNF18FBD681R
Part Number RNF18FBD681R
Product Status Active
Resistance 681 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)