Stackpole Electronics Inc RNF18FBD604R
Part No.:
RNF18FBD604R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF18FBD604R.pdf
Description:
RES 604 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
604 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Datasheet:
1. How to order RNF18FBD604R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF18FBD604R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF18FBD604R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FBD604R.
Image RNF18FBD604R
Part Number RNF18FBD604R
Product Status Active
Resistance 604 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)