Stackpole Electronics Inc RNF18FBD5K62
Part No.:
RNF18FBD5K62
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF18FBD5K62.pdf
Description:
RES 5.62K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
5.62 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Datasheet:
1. How to order RNF18FBD5K62 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF18FBD5K62 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF18FBD5K62?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FBD5K62.
Image RNF18FBD5K62
Part Number RNF18FBD5K62
Product Status Active
Resistance 5.62 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)