Stackpole Electronics Inc RNF18FBD51K1
Part No.:
RNF18FBD51K1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF18FBD51K1.pdf
Description:
RES 51.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
51.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Datasheet:
1. How to order RNF18FBD51K1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF18FBD51K1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF18FBD51K1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FBD51K1.
Image RNF18FBD51K1
Part Number RNF18FBD51K1
Product Status Active
Resistance 51.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)