Stackpole Electronics Inc RNF18FBD49K9
Part No.:
RNF18FBD49K9
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF18FBD49K9.pdf
Description:
RES 49.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
49.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Datasheet:
1. How to order RNF18FBD49K9 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF18FBD49K9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF18FBD49K9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FBD49K9.
Image RNF18FBD49K9
Part Number RNF18FBD49K9
Product Status Active
Resistance 49.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)