Stackpole Electronics Inc RNF18FBD19K6
Part No.:
RNF18FBD19K6
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF18FBD19K6.pdf
Description:
RES 19.6K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
19.6 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Datasheet:
1. How to order RNF18FBD19K6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF18FBD19K6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF18FBD19K6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF18FBD19K6.
Image RNF18FBD19K6
Part Number RNF18FBD19K6
Product Status Active
Resistance 19.6 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)