Stackpole Electronics Inc RNF14JBD560R
Part No.:
RNF14JBD560R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14JBD560R.pdf
Description:
RES 560 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance:
560 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14JBD560R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14JBD560R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14JBD560R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14JBD560R.
Image RNF14JBD560R
Part Number RNF14JBD560R
Product Status Active
Resistance 560 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)