Stackpole Electronics Inc RNF14JBD100R
Part No.:
RNF14JBD100R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14JBD100R.pdf
Description:
RES 100 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14JBD100R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14JBD100R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14JBD100R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14JBD100R.
Image RNF14JBD100R
Part Number RNF14JBD100R
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)