Stackpole Electronics Inc RNF14FBD7K32
Part No.:
RNF14FBD7K32
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD7K32.pdf
Description:
RES 7.32K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
7.32 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD7K32 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD7K32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD7K32?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD7K32.
Image RNF14FBD7K32
Part Number RNF14FBD7K32
Product Status Active
Resistance 7.32 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)