Stackpole Electronics Inc RNF14FBD76R8
Part No.:
RNF14FBD76R8
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD76R8.pdf
Description:
RES 76.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
76.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD76R8 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD76R8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD76R8?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD76R8.
Image RNF14FBD76R8
Part Number RNF14FBD76R8
Product Status Active
Resistance 76.8 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)