Stackpole Electronics Inc RNF14FBD768K
Part No.:
RNF14FBD768K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD768K.pdf
Description:
RES 768K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
768 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD768K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD768K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD768K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD768K.
Image RNF14FBD768K
Part Number RNF14FBD768K
Product Status Active
Resistance 768 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)