Stackpole Electronics Inc RNF14FBD6K81
Part No.:
RNF14FBD6K81
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD6K81.pdf
Description:
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
6.81 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD6K81 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD6K81 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD6K81?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD6K81.
Image RNF14FBD6K81
Part Number RNF14FBD6K81
Product Status Active
Resistance 6.81 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)