Stackpole Electronics Inc RNF14FBD64K9
Part No.:
RNF14FBD64K9
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD64K9.pdf
Description:
RES 64.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
64.9 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD64K9 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD64K9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD64K9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD64K9.
Image RNF14FBD64K9
Part Number RNF14FBD64K9
Product Status Active
Resistance 64.9 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)