Stackpole Electronics Inc RNF14FBD649K
Part No.:
RNF14FBD649K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD649K.pdf
Description:
RES 649K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
649 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD649K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD649K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD649K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD649K.
Image RNF14FBD649K
Part Number RNF14FBD649K
Product Status Active
Resistance 649 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)