Stackpole Electronics Inc RNF14FBD619R
Part No.:
RNF14FBD619R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD619R.pdf
Description:
RES 619 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
619 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD619R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD619R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD619R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD619R.
Image RNF14FBD619R
Part Number RNF14FBD619R
Product Status Active
Resistance 619 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)