Stackpole Electronics Inc RNF14FBD5K10
Part No.:
RNF14FBD5K10
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD5K10.pdf
Description:
RES 5.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
5.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD5K10 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD5K10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD5K10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD5K10.
Image RNF14FBD5K10
Part Number RNF14FBD5K10
Product Status Active
Resistance 5.1 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)