Stackpole Electronics Inc RNF14FBD57R6
Part No.:
RNF14FBD57R6
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD57R6.pdf
Description:
RES 57.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
57.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD57R6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD57R6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD57R6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD57R6.
Image RNF14FBD57R6
Part Number RNF14FBD57R6
Product Status Active
Resistance 57.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)