Stackpole Electronics Inc RNF14FBD562K
Part No.:
RNF14FBD562K
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD562K.pdf
Description:
RES 562K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
562 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD562K on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD562K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD562K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD562K.
Image RNF14FBD562K
Part Number RNF14FBD562K
Product Status Active
Resistance 562 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)