Stackpole Electronics Inc RNF14FBD53R6
Part No.:
RNF14FBD53R6
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD53R6.pdf
Description:
RES 53.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
53.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD53R6 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD53R6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD53R6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD53R6.
Image RNF14FBD53R6
Part Number RNF14FBD53R6
Product Status Active
Resistance 53.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)