Stackpole Electronics Inc RNF14FBD523R
Part No.:
RNF14FBD523R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD523R.pdf
Description:
RES 523 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
523 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD523R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD523R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD523R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD523R.
Image RNF14FBD523R
Part Number RNF14FBD523R
Product Status Active
Resistance 523 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)