Stackpole Electronics Inc RNF14FBD51R1
Part No.:
RNF14FBD51R1
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD51R1.pdf
Description:
RES 51.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
51.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD51R1 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD51R1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD51R1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD51R1.
Image RNF14FBD51R1
Part Number RNF14FBD51R1
Product Status Active
Resistance 51.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)