Stackpole Electronics Inc RNF14FBD511R
Part No.:
RNF14FBD511R
Datasheet:
Chuangxin CloudRNF14FBD511R.pdf
Description:
RES 511 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
511 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Datasheet:
1. How to order RNF14FBD511R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RNF14FBD511R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNF14FBD511R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RNF14FBD511R.
Image RNF14FBD511R
Part Number RNF14FBD511R
Product Status Active
Resistance 511 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)